سفارش تبلیغ
خرید بلیط هواپیما، خرید و رزرو اینترنتی ، چارتر، سامتیک
آن که بر اثر هر گناهی از برادرانش کناره گیری کند، دوستانش کم شوند . [امام علی علیه السلام]

من به احمدی نژاد رای نمیدهم!

ارسال‌کننده : من دیگر من در : 88/2/19 4:56 عصر

خیلی وقته وبلاگمو آپ نکردم. الانم نیومده بودم نت تا وبلاگمو اپ کنم ولی خب این متنو که تو کمیاب نیوز دیدم دلم نیومد نذارمش اینجا.
شاید خیلیاتون متنشو خونده باشید ولی برای من که خیلی وقته کم به نت سر میزنم جالب و نسبتا جدید بود. بخونیدش:

سلام دکتر احمدی نژاد
من در دوره قبل به شما رای ندادم و این دوره نیز با کمال افتخار به شما رای نخواهم داد. دلایل این رای ندادن بسیار مهم هستند که برای اطلاع مردم عزیز منتشر می نمایم.

1) شما شان ریاست جمهموری را شکستید و با مردم کوچه و بازار ، جوانان و پیران روستایی هم صحبت شدید. جلال و جبروت رییس جمهور در تعداد ماشین های ضدگلوله شیشه دودی نهفته بود، وقتی این کاروان از خیابان ها عبور می کرد دشمنان ما از این هیبت می ترسیدند. اما اکنون کجاست آن هیبت؟ کجاست آن شکوه؟ ...

2)از وقتی که شما در سال 84 وارد عرصه انتخابات شدید تا کنون به طور متوسط ماهی یک پیامک در مورد شما به دستم می رسد، مطمئنم خیلی از مردم چنین وضعیتی داشته اند، اگر هر کدام از پیام ها 30 ثانیه وقت افراد را به خود اختصاص دهد و هر پیام تنها برای 5 ملیون نفر ارسال شده باشد، چقدر وقت مردم را تلف کرده اید، شما که ذهن ریاضی خوبی دارید، لطفا محاسبه کنید! تازه در اکثر پیام ها حرف های بدی نیز زده می شود، گناه این حرف های زشت هم پای شماست چراکه اگر به صحنه نمی آمدید ما این پیام ها را نداشتیم، داشتیم؟

3) راستی شما به چه حقی روزی 5- 6 ساعت استراحت می کنید و مابقی را به کار مشغول هستید؟ شاید برخی خام اندیشان گمان کنند که این کار پسندیده است و جای گله نیست. اما باید به آنها یادآوری کنم کسی که در مسند ریاست جمهوری است وقتی بدین گونه فعالیت کند پس از مدتی به این نتیجه می رسد که وقتی انسان می تواند 19 ساعت کار کند چرا نکند؟ پس ساعت کاری کارمندان و کارگران هم باید به این حالت تغییر کند!

4) آقای احمدی نژاد 4 سال گذشت اما ما هنوز به آنچه که در سند چشم انداز پیش بینی شده نرسیده ایم! چهار سال برای تحقق چشم انداز بیست ساله کم است؟!

5) دکتر، شما هیچ اعتقادی به صنعت گردشگری ندارید، به خارج می رویداز این جلسه به آن جلسه سفر استانی می روید از این شهر به آن شهر فقط سخنرانی و جلسه و دیدار و ...آیا نباید به عنوان یک مسئول حداقل در ایام نوروز به گردشگری ارج نهاده و در ویلایی در شمال یا کیش و یا ...اقامت گزینید؟

6) در سایتها آمده بود که ازدواج فرزندانتان در خانه پدر خانمش با حضور 40-50 میهمان برگزار شد، وقت نماز هم، نماز به امامت شما اقامه شده است.اولاً عدالت شما به سبب آنچه در بالا گفتم و در ادامه خواهد آمد زیر سوال است. ثانیاً مگر نشنیده ای که مردم بر دین زمامداران خویش‏اند ، اگر خدای نا کرده مردم از راه شما یاد بگیرند و عروسی ها را در این سطح و اندازه برگزار کنند ، آیا فکر کرده اید که چه تعداد افراد از کار خود در رستورانها بیکار خواهند شد؟این کار شما جزضربه به این قشر زحمتکش چه تفسیری دارد؟

7) در مطبوعات خواندم که طبق بررسی یک مرکز تحقیقاتی ، توهین مستقیم به رئیس جمهور در رسانه ها در مورد دو رئیس جمهور سابق تنها به تعداد انگشتان دست اتفاق افتاده است. اما در مورد شما تا چند ماه پیش، بیش از هزارو پانصد بار. یاد بگیرید! فضا را مثل گذشتگان آزاد بگذارید تا رسانه ها حرف بزنند، اگر نگذارید حرف بزنند آنها مجبور می شوند توهین کنند!!!

8) نمی دانم چه کسی به شما دکترا داده است، شما هنوز اعداد را نمی شناسید . آقای به اصطلاح دکتر شما وقتی مدرسه یا دانشگاه نمره 11 می گرفتید خوشحال بودید یا زمانی که 19 می گرفتید؟ اگر رویه امروز را داشته باشید حتما از یازده بیشتر خوشتان می آمده است! آیا خجالت نمی کشید که با افتخار اعلام می کنید عدد دو رقمی بیکاری را به عدد تک رقمی رسانده اید؟ یا شرم نمی کنید که عدد 18 درصد سود بانک را روی 12 نگه داشته اید؟ از دیگران یاد بگیرید که از تورم 20-25 درصد سال گذشته ناراحت و اندوهگین هستند، چرا که در کارنامه خودشان عدد بزرگ تر و درخشان تر 45 درصد وجود دارد.

9) به چه حقی وام برج سازان بدبخت را به کشاورزان و دامداران و بیکاران دادی؟ آقای عادل!!!

10) آقای دکتر شما آدم بدی هستید چونکه به قول مدیر مسوول آن روزنامه که مشاور آن آقا هم هست، وقتی مشائی خطا می کند، قطعا شما مقصرید. و البته به قول همان آقا وقتی فلانی خطا می کند مشاورانش تقصیر کارند و اگر نزدیکانش اشتباه کنند ربطی به وی ندارد.

11) آقای سیاست مدار، شما با اقداماتتان کاری کرده اید که چند سالی است لذت شدیدا محکوم کردن را در سیاست خارجی از ما گرفته اید، آنها می گفتند شما ناقض حقوق بشرید ما شدیدا محکوم می کردیم، می گفتند شما به دنبال سلاح هسته ای هستید ما شدیدا محکوم می کردیم ،... اما الان چه؟ شما به جای شدیدا محکوم کردن برمی گردید و به آنها می گویید شما خودتان ناقض حقوق بشرید، شما چرا از اسرائیل حمایت می کنید؟ شما زرادخانه اتمی دارید و آن را به کار می گیرید....

12) چند روز پیش سوار تاکسی شدم، بر روی شیشه تاکسی نرخ مسیر 240تومان درج شده بود، وقتی 250 تومان به راننده دادم و انتظار داشتم بقیه پول را برگرداند، راننده با ناراحتی گفت: ده تو من ندارم به شما بدم، اگر کرایه را رند  می کردند نه شما اذیت می شدید و نه من. بنده ا ز این سخن راننده استنباط کردم که هر وقت عددی رند نباشد فساد پیش می آید و آن کار بد انجام خواهد شد. تقریبا همه افراد چنین چیزی را درک کرده اند. اما چگونه است که دولت محترم به این امر مهم واقف نیست و در مساله مهمی مثل مسکن، طرحی را با هدف ارایه رایگان زمین به اجرا گذاشته است با عنوان زمین های 99 ساله!! زمین 99 ساله شد طرح؟ 99 که با صد یک عدد فاصله دارد شد عدد؟ اگر بقال سر کوچه به شما بگوید قیمت این پفک 99 تومان است به او نمی خندید؟اینها همه نشان دهنده این است که دولت نهم فاقد پشتوانه کارشناسی است و شتابزدگی در آن موج می زند.

13) حتی آدم های عامی نیز می دانند که اگر رو در روی دزد بایستید و بگویید شما دزددید اموال مرا بازگردانید؛ ناراحت شده و عکس العمل نشان می دهد. در این مواقع باید از روش های مسالمت آمیز استفاده کرد. باید بگویید: ای عزیز! ای هلو! شما دزد نیستید بلکه شاید از روی اشتباه مالی را از من نزد خود دارید، بیایید گفت و گو کنیم اگر دوست داشتید آن را به من برگردانید اگر دوست نداشتید خوب! بحثی نداریم!
البته شاید جایی هم لازم باشد فریاد برآورید که من زیر بار زور نمی روم (مگر آنکه آن زور، پرزور باشد!)شاید در این حالت دزد به اموال دیگر ما نیز طمع کند، اما ما را نخواهد زد .
 اما شما چه کردید؟ در سازمان ملل چه گفتید؟ در دوربان 2 چه به نمایش گذاشتید؟

14) شنیده ام که سیب زمینی مازاد کشاورزان را از آنها خریده و رایگان توزیع کرده اید، در این مورد چند نکته قابل توجه است:
*چون مردم ما آنقدر از سطح فکری پایینی برخوردارند که با یک سیب زمینی رایگان ممکن است رای خود را به این و آن بفروشند،شما نمی بایست این کار را می کردید!
*اصلا نباید سیب زمینی مازاد را می خریدید تا کشاورزان تنبیه شده و بدانند که هر سال چقدر از زمینشان را به کشت اختصاص دهند.
* یا مثل سال های گذشته سیب زمینی را می خریدید اما آن را به گونه ای از بین می بردید تا کسی از آن استفاده نکند .
* راستی سلامت مردم چه می شود؟ مصرف زیاد سیب زمینی چه تبعاتی دارد؟

15) شنیده ام فرزندتان را به سربازی فرستاده اید، شما که نمی توانید برای فرزندانتان کاری بکنید و او را به سربازی نفرستید چطور باید از شما انتظار داشت که برای ملت ایران کاری انجام دهید؟

16)  خیانت های دولت نهم جبران ناپذیر است؛ از جمله این خیانت ها بالابردن سطح توقعات مردم است. دولت کار را به جایی رسانده که مردم آن روستای دور افتاده ، آب آشامیدنی بهداشتی می خواهند و مردم آن منطقه برای فرزندانشان شغل طلب می کنند!! آقای رییس جمهور در کجای دنیا سراغ دارید مردم بیمارستان و راه بخواهند؟!

17)  مگر قرار است همه کارهای بزرگی که نیاز کشور است در دولت شما اتفاق بیفتد؟ ریسک پذیری شما در اجرای طرح هایی که گذشتگان آرزوی آن را داشته اند و انجام نداده اند به چه معناست؟ آیا نشان از خود بزرگ بینی و خود برتر بینی شما نیست؟ طرح تحول اقتصادی، طرح سهمیه بندی بنزین، طرح سهام عدالت،...

 18)  محمود احمدی نژاد چرا همه آمارهای شما به گونه ای مشکل دارد؟ همه طرح هایی که اجرا کرده اید، حتی عددهایی که بانک جهانی در مورد رشد تولید ناخالص داخلی،افزایش میزان خصوصی سازی،افزایش رشد اقتصادی،افزایش فعالیت های عمرانی و.. داده است مشکل دار است. آمارهای شما فاقد اعتبار است،خودتان را اصلاح کنید! هر چیزی که به نحوی به شما ارتباط پیدا بکند فاقد ارتباط است. البته بی‏انصاف نیستیم ضعف ها را می بینیم و حتی آن را برجسته هم می کنیم.
چرا کشور را به سمت نابودی می برید؟ آیا دیگر بس نیست ، می خواهید کشور را به قهقرا ببرید.

19) الان را نمی دانم اما شهردار که بودید از خانه برای ناهارتان غذا می بردید و غذای شهرداری را نمی خوردید، این کار نشانه چیست؟ آیا جز استثمار کردن و نادیده گرفتن حقوق زنان چیز دیگری است؟ بیچاره همسرتان که میبایست صبح زود بیدار می شد و غذارا آماده می کرد و لابد تا شب هم منتظر می ماند تا ظرف نشسته را به خانه بازگردانید تا بشوید، البته این سرنوشت غمبار و محتوم زن ایرانی است. چگونه می توان از شما انتظار دفاع از حقوق زن را داشت؟

20) آقای دکتر شما متهم هستید که به خط امام خیانت کرده اید. چراکه صحیفه نور را خوانده و تلاش کرده اید که به آن عمل کنید. مگر با صحیفه نور خواندن می شود خط امامی شد؟ ببینید برخی افراد که سابقه دار تر از شما هم هستند نگاهشان به خط امام چیست و چگونه با آن برخورد می کنند. یکی از همان روش ها را باید ادامه دهید.
*مطابق دانستن خط امام با دستخط امام و عکس امام.
*تغییر خط امام با جملات درگوشی امام با آنها یا خاطراتی که البته جز امام و خود فرد شاهد دیگری ندارد.  
*تاویل خط امام بر اساس فکر خود و آنچه که دوست دارند اتفاق بیفتد.
شما از صحیفه نور یاد گرفته اید که به محرومان توجه کنید،استکبارستیز باشیدو... اینها ظاهر کلمات امام است ،نباید با توجه به ظاهر کلمات امام به خط وی خیانت نمایید.  

به هر حال امیدوارم که در دوره دهم رای نیاورید.
کلمات کلیدی : انتخابات، احمدی نژاد، رییس جمهور، سیب زمینی

تصویر آفتاب

ارسال‌کننده : من دیگر من در : 85/3/11 2:52 عصر

دلدار رفت و دیده به حیرت دچار ماند       

با ما نشان برگ گلی زان بهار ماند

گر بصد منزل فراق افتد میان ما و دوست

همچنانش در میان جان شیرین منزل است

تصویر تو را به کوی و میدان زده ایم

بر تارک برگ برگ دیوان زده ایم

در صفحه ی قاموس لغت بعد از تو

بر واژه ی عشق خط بطلان زده ایم

طاقت هجر ندارم من، و این عیبم نیست

رفتن جان ز بدن سخت گران است، گران

دیده در سیل نشسته است، ازین خانه مرو

به نگاهم بنشین تا بنشیند باران

 

بگذار تا بگریم چون ابر در بهاران

کز سنگ ناله خیزد روز وداع یاران

که خبر داشت که روزی تو سفر خواهی کرد؟

روز ما را ز شب تیره بتر خواهی کرد؟

که خبر داشت که یک شهر در اندیشه تو

تو نهان از همه آهنگ سفر خواهی کرد؟

قصیده ی نا تمام
خوشا که خط عبور تو را ادامه دهیم
شعاع چشم تو را تا خدا ادامه دهیم
 دوباره خواب شب شوم را بیاشوبیم
به رغم خوف و خطر جاده را ادامه دهیم
بیا به سنت پیشینیان کمر بندیم
که یا ز پای درآییم یا ادامه دهیم
از آن کرانه که ماندند ما ادامه دهیم
 اگر ز مرز زمین و زمان فرا رفتی
تو را در آن سوی جغرافیا ادامه دهیم
 اگر چه عکس تو در قاب تنگ دیده شکست
تو را به وسعت آیینه ها ادامه دهیم
 تو آن قصیده ی شیوای نا تمامی، کاش
به شیوه ای که بشاید تو را ادامه دهیم
کلمات کلیدی : فانوس شب

انقلاب

ارسال‌کننده : من دیگر من در : 84/11/21 1:49 عصر


هر که مستِ شراب شهود و شهادت است، جرعه‏اى از سبوى آن پیر نوشیده و هر چه شکوفایى ایمان و اسلام است، چشمه‏اى است که از کوثر نهضت او جوشیده است.
فجر فرخنده انقلاب، پایدار خواهد ماند و همواره روشن‏تر خواهد تابید، هر چند کوردلان و خفّاشان و خنّاسان نخواهند و نپسندند.
پانزده خرداد، نقطه عطفى بود که ملت را به قیام مکتبى و حرکت اسلامى وا داشت.
در این نهضت، «قائمان به حق»، که «تکبیرة الأحرام قیام» گفته بودند، به «سجده شهادت» افتادند و «رکوعهاى سرخ» و رکعات خونین و تشهدهاى لاله‏گون، سرانجام، «سلام پیروزى» را به دنبال داشت.
حنجره‏هاى داودى، در رهگذر باد، در چشم‏انداز آفتاب، در سایه‏سار ایمان، در موج خون، در شط جهاد، و ... سرود فجر حقیقت را سر داد.
«22 بهمن»، اوج این موجهاى خونین و متراکم، و موج این شطهاى خروشان بود که «کلمة اللّه» بر فراز زمان جاى گرفت و خداوند، این ملت را یارى کرد.
22 بهمن، فرزند 15 خرداد است. پیروزى انقلاب، مدیون خون شهیدان «فیضیه» و «دانشگاه» است و نهضت، ریشه در قرآن و نهج‏البلاغه دارد و مردم از امام حسین(ع) و زینب، الهام و درس مى‏گیرند
کلمات کلیدی : فانوس شب

22 بهمن

ارسال‌کننده : من دیگر من در : 84/11/21 1:3 عصر


پیروزى 22 بهمن، میوه نهالى بود که در 15 خرداد 42 در لاله‏زار میهن ما کاشته شد و سالها جهاد و شهادتِ آزادگان ما، آن را آبیارى کرد، تا در بهمن 57 بهار آفرینِ قرنهاى خزان گردید.
بیست و دوم بهمن، آخرین موج بزرگ و توفنده‏اى بود که موجهاى خون را در طول سالیان پرحادثه انقلاب، به «ساحل پیروزى» رساند.
سالگرد پیروزى انقلاب، تداعى حضور ایمان در متن حیات اجتماعى است؛ یادآور نقش آفرینىِ عقیده، در میدان مبارزات رهایى بخش است و شاهد توانایى دین، در حرکت آفرینى؛ شور گسترى، امید بخشى و بیدارگرى است.
22 بهمن، میوه نهالى بود که در «15 خرداد» کاشته شد.
22 بهمن، ثمر آن بذرى بود که در طول 15 سال در خون شهیدان خیس خورده و نگاههاى معصوم خانواده‏هاى زندانیان سیاسى و رنج مقدس مبارزین و فریادهاى خونین و خشماگین امّت حق طلب و خداجوى ما، آن را به برگ و بار نشانده بود.
22 بهمن، فهرست فشرده نهضت ما از نیمه خرداد تا پیروزى است.
22 بهمن، «عید ظفر» است. در این روز بود که ملت مسلمان ایران، میلادى نوین یافت و سرمه شریعت بر دیدگان بصیرت خویش کشید و امامت و ولایت را به شایسته‏ترین وجه، گردن نهاد و چه خونها و عزیزانى را در این راه داد.کلمات کلیدی : فانوس شب